Katecheza przed chrztem

Chrzest jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą wprowadzającą do życia w Duchu i otwierającą dostęp do następnych sakramentów. Od niepamiętnych czasów jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego chrztu udziela się przede wszystkim małym dzieciom w rodzinach o ugruntowanej wierze. Tam bowiem łaski sakramentalne mają szansę rozkwitnąć i zaowocować najpełniej. Rodzice i chrzestni biorą na siebie tę odpowiedzialność, że dziecko, które przecież nieświadomie i z ich woli przyjmuje sakrament Chrztu św. będzie miało możliwość poznać i docenić w przyszłości jak wielki dar otrzymało od Pana Boga. W tym procesie najistotniejszy jest bez wątpienia przykład życia najbliższych, ich religijność , wiedza i świadomość.  Dlatego Kościół zobowiązuje rodziców i kandydatów do funkcji rodzica chrzestnego do spotkania przed liturgią chrztu z duszpasterzem na katechezie. Spotkanie to ma przypomnieć w podstawowym wymiarze znaczenie sakramentu, o który proszą dla swojego dziecka i związane z tym ich zadania.

Katecheza w naszej parafii odbywa się w piątek przed II i IV  niedzielą miesiąca kiedy to w naszej parafii odbywają się chrzty. Katecheza jest o godz. 1900 (wakacje o godz. 2000) w salce na plebani.

6:30, 7:00, 9.00, 19:00

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00, 19.30, 21.00