Bieg Papieski

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz wspólne przebiegnięcie półwyspem Helskim dystansu ok. 22 km.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Władysławowo i Powiatu Puckiego.

Bieg odbywa się w I niedzielę  października.

Zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu  przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.

Organizator przewiduje też transport z Władysławowa do Jastarni. Zbiórka przy Domu parafialnym we Władysławowie ul. Żeromskiego 32, o godz. 1200.

• godz. 1300 - uroczyste otwarcie Biegu na placu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.
  • godz. 1330 - start Biegu Głównego.
  • godz. 1400 - start zawodników na wózkach i rolkach.

Organizator przewiduje następujące kategorie:

• Bieg główny Kobiet i Mężczyzn;
  • Wyścigi na wózkach open,
  • Wyścigi na wrotkach Kobiet i Mężczyzn
  • Rekreacyjna rodzinna jazda na rowerze

Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969 (Augustyn Hadas).
e-mail: kaszub1@vp.pl

Dla najlepszych zawodników organizator przewiduje puchary, medale, dyplomy i nagrody.
Do biegu dopuszcza się wszystkich uczestników bez przeciwwskazań do uprawiania sportu.
Udział w zawodach należy potwierdzić najpóźniej 10 dni przed zawodami