To najważniejsze trzy dni całego roku liturgicznego, źródło i szczyt naszej wiary, pamiątka Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Trzy dni stanowią jedną całość.
Tego dnia obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, dziękując Bogu za dar sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Ustanowienie Eucharystii zapowiada śmierć Jezusa, który ofiarowuje się z miłości do człowieka. Chrystus pozostawił Kościołowi nową i wiekuistą Ofiarę dając nam swoje Ciało i Krew. Podczas liturgii na znak radości i wdzięczności, odśpiewamy uroczyście hymn Chwała na wysokości Bogu, który był opuszczany przez cały okres Wielkiego Postu.
18:00 - Liturgia Wieczerzy Pańskiej
22:00 - Godzina Święta
do godz. 23:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji
Tego dnia Kościół nie sprawuję Mszy Świętej. Wielkopiątkowa liturgia rozpoczyna się bez znaku krzyża i kończy się bez błogosławieństwa. W ten sposób podkreśla się, że kolejne trzy celebracje (Msza święta Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna) stanowią jedną całość. Kulminacyjnym momentem jest wysłuchanie opisu Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
18:00 - Liturgia Męki Pańskiej
od 07:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji
09:00 - Ciemna Jutrznia
09:30, 14:30, 17:30 - Droga Krzyżowa
całą noc - Adoracja w Grobie Pańskim
Wigilia Paschalna stanowi centralny moment celebracji naszej wiary. Dzisiaj bowiem dopełnia się wszystko to, co rozważaliśmy i przeżywaliśmy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Jest to naprawdę Wielka Noc.
19:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej
09:00 - Ciemna Jutrznia
09:00 - 15:00 (co pół godziny) - poświęcenie pokarmów
cały czas - Adoracja w Grobie Pańskim
al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO
tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org