dodano: 0000-00-00 00:00:00 edycja: 2017-06-07 17:28:40 odsłon: 4239

Oaza Dzieci Bożych

Na spotkania Oazy Dzieci Bożych przychodzą dzieci ze szkoły podstawowej.

Spotykają się raz w tygodniu w ciągu roku szkolnego. Na miarę swoich możliwości dzieci angażują się w posługę w Kościele.

Dzieci spotykają się we czwartki o godz. 1600 w domu parafialnym.

W wakacje przewidziane są również piętnastodniowe rekolekcje oazowe:

Dzieci wyjeżdżają poza miejsce zamieszkania, wspólnie się modlą, bawią, pracują w grupach, wypełniają dyżury, uczą nowych piosenek, uczestniczą w Eucharystii, a wszystko to na chwałę Pana Jezusa. Trzynastego dnia jest tzw. Dzień Wspólnoty. Wszystkie Oazy z okolicy zjeżdżają się do jednego miejsca i dzielą się przeżyciami. Dzięki takim rekolekcjom dzieci uczą się czerpania radości z modlitwy, odpowiedzialności oraz większego zaangażowania w liturgię Eucharystii. Podobnie jak podczas spotkań śródrocznych, uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy, a każda z nich ma własnego animatora. Rekolekcje oazowe trwają 15 dni (+ dzień przyjazdu i odjazdu), w ciągu których przeżywane są Tajemnice Różańca Świętego.

30 listopada -0001r. 07 czerwca 2017r. 4239