dodano: 2017-06-24 15:20:15 edycja: 2017-07-08 15:21:40 autor: 39 odsłon: 2744

2017.06.25 - XII i XIII Niedziela w ciągu roku

Nie bójmy się! Nosimy w sobie tyle różnego rodzaju lęków. Boimy się gniewu Bożego, boimy się reakcji innych ludzi, odrzucenia, podejmowania decyzji, tego, co czeka nas w przyszłości... Tę listę można kontynuować bez końca. Każdy z nas ma inne lęki, nikt nie jest od nich wolny. Sami nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Wiele z nich jest zresztą uzasadnionych. Bóg pragnie jednak nas od nich wyzwolić. Wzywa nas do pełnego zaufania Mu, do uczynienia odważnego kroku wiary, dzięki któremu w pełni Mu zawierzymy. Jeśli powierzymy się Bożej Opatrzności i będziemy podążać za głosem Jezusa Pasterza, nic złego nie może nas spotkać. Nie oznacza to, że będziemy wolni od przeciwności losu czy ludzkiej niechęci. On jednak zawsze weźmie nas w obronę. Każdy z nas wezwany jest do odwagi, bo Kto natomiast się lęka, nie osiągnie doskonałej miłości

Słowo Boże głosi dzisiaj Ks. wik. Bogumił Dobosz SChr.

W przyszłą niedzielę kazania głosi Ks. prob. Marek Jarząbek SChr.

OD 1 LIPCA W NASZYM KOŚCIELE

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa z krótką nauką o g. 17.30.

LETNIE KONCERTY ORGANOWE
Zapraszamy serdecznie do udziału, w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym na wybrzeżu - 45 Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Najbliższy koncert:
Inauguracja - Trampolina Młodych
Zuzanna Bator - organy (Świdnica)
Alexander Marev - tenor (Warszawa)

Kościół, Władysławowo,  6 lipca, godz. 20.00

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI
Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. W Domu Parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino.

Repertuar na najbliższy czas:

Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (01.07)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najświętszej Maryi Panny.

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 2 lipca po Mszy św. o godz. 14.00. Nabożeństwu przewodzić będzie VIII Róża Żywego Różańca ( tajemnice bolesne)

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (07.07)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

ODWIEDZINY CHORYCH
Chorych z systematyczną posługą kapłani odwidzą po wakacjach.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawarli:

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 7 i 21 lipca o godz. 19.00 w salce na plebani.

NOWA STRONA INTERNETOWA

PZ CARITAS
Caritas informuje, że od 18.06 do 04.09  jego biuro będzie nieczynne. W tym czasie nie będą wydawane i przyjmowane dary.

Kiosk Parafialny czynny od godz. 9.00 do godz. 20.00

Sala Papieska czynna od godz. 9.00 do 20.00

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

Władysławowo, 25.06.2017                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

24 czerwca 2017r. 08 lipca 2017r. 39 2744