dodano: 2017-07-22 20:05:15 edycja: 2017-07-22 20:05:30 autor: 39 odsłon: 2873

2017.07.23 - XVI i XVII Niedziela w ciągu roku

WAKACYJNA SŁUŻBA W NASZYM KOŚCIELE

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI
Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. W Domu Parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino. W najbliższym czasie:
Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

LETNIE KONCERTY ORGANOWE
Zapraszamy serdecznie do udziału, w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym na wybrzeżu - 45 Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych we Władysławowie.

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (03.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (04.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najśw. Serca Pana Jezusa

ODWIEDZINY CHORYCH
Chorych w ramach systematycznej posługi kapłani odwidzą po wakacjach. W nagłych przypadkach prosimy o zgłaszanie potrzeby odwiedzenia w biurze parafialnym lub telefonicznie

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (05.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najświętszej Maryi Panny.

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.00. Nabożeństwu przewodzić będzie IX Róża Żywego Różańca ( tajemnice chwalebne)

Intencje na sierpień:

73. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
We wtorek 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Z tej okazji o godz. 19.00 będziemy sprawować Mszę św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania. W ten sposób uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców i mieszkańców stolicy.

CARITAS
"Tornister pełen uśmiechów"
Podobnie jak w ostatnich latach, także i w tym roku pragniemy dołączyć się do akcji pod hasłem "Tornister pełen uśmiechów". Jest to dzieło wspierające dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. W niedzielę 30 lipca przed kościołem będzie możliwość pobrania pustego tornistra dla jednego z dzieci z naszej parafii i wypełnić artykułami szkolnymi potrzebnymi do rozpoczęcia roku szkolnego. Wypełnione plecaki należy przynosić do zakrystii do 13 sierpnia. Jeżeli ktoś nie jest w stanie wypełnić całego plecaka można również przynosić osobno artykuły szkolne, z których zrobimy dodatkowe wyprawki dla dzieci.

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 11 i 25 sierpnia o godz. 20.00 w salce na plebani.

Trwa czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

Władysławowo, 23.07.2017                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

22 lipca 2017r. 22 lipca 2017r. 39 2873